شومینه صنعتی

شومینه صنعتی، عنصر دکوراتیو:

شومینه صنعتی موضوعی است که می خواهیم در این مطلب به آن بپردازیم. محصولی که افق لیزر با بکارگیری تمام توانایی های خود در برش، خمکاری و … اقدام به طراحی و ساخت آن می نماید. شومینه دیگر تنها وسیله ای برای گرم کردن خانه نیست بلکه به کالایی لوکس و تزیینی و دکوراسیونی تبدیل شده است.

از زمان های دور، آتش و آتشدان کانون مرکزی زیست آدمی بوده است. با گذشت سال ها و سده ها، این کانون گرم از یک نیاز کاربردی به عنصری زیباشناختی تبدیل شده است.

با افزوده شدن بر شمار اتاق ها در خانه ها و ساختمان ها، از ارزش کانونی آتشدان ها و شومینه ها کاسته و بر ارزش زیبایی و تزئینی آنها افزوده شد. این تغییر ارزش در طراحی ساختار و نمای شومینه ها اثر نهاد. از آن پس شومینه ها عنصری شدند که در هر دوره و هر سرزمین بازتابنده سلیقه و سبک و گرایش مردمان و طراحان شدند و این گونه بود که گرمایش شومینه ها نقش کمرنگی پیدا کرد و زیبایی و دکوراسیون آنها اهمیت پیدا کرد.

ساخت شومینه صنعتی:

افق لیزر با تخصص و تجربه در لیزر فلزات با ضخامت های مختلف، طراحی حرفه ای قطعات مختلف، برش فلزات، خمکاری حرفه ای و… اقدام به طراحی و ساخت شومینه صنعتی نموده است و تصاویر آن را در زیر می بینید. (همین حالا با افق لیزر تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل ، فایل قطعه خود را برای ما ارسال نمایید.)

انواع شومینه:

شومینه ها به ترتیب حضورشان در عرصه ساختمان سازی از انواع چوب سوز، گازی، برقی، الکلی تشکیل شده اند، شومینه های کلاسیک از سه قسمت هود، کوره، قاب تشکیل شده که با توجه به پیشرفت فن آوری تولید شومینه ها در بهبود کیفیت این وسیله گرمایشی تحول عظیمی صورت گرفته است؛ به شکلی که شومینه های امروزی حتی بدون دودکش و در فضای بسیار کم هم قابل نصب میباشند.

شومینه ها متشکل از دو مدل زمینی و دیواری هستند؛ مدل های دیواری با یک نمای تمام شیشه که تصویر شعله دیده میشود و باد گرم را از قسمت پایینی شومینه به محیط وارد میکند و نمونه های زمینی دور شومینه از جنس فلز است و گرمای تولیدی آن از درون شومینه است . در ادامه شومینه های مختلف معرفی و همچنین بصورت ویژه به بررسی شومینه صنعتی می پردازیم:

شومینه سنگی

سنگ یکی از مصالح معمول برای ساخت شومینه است. سنگ ها به دلیل مقاومت بسیار زیادشان در برابر حرارت و قدرت انتقال گرما گزینه خوبی هستند تا به وسیله آنها دیواره های خارجی شومینه خانه تان را پوشش دهید. تنوع در جنس و ظاهر سنگ ها به شما اجازه خواهد داد تا با انتخاب های بیشتری روبه رو باشید.

شومینه آجری

شومینه ها را اگر با آجر قرمزرنگ پوشش دهید حس گرما را در فضا تقویت کرده اید. آجرها برای تزئین خانه هایی با دکوراسیون ایرانی مناسب تر هستند، زیرا آنها ازجمله مصالح سنتی ایرانی به شمار می آیند. آجرها در خانه هایی به سبک روستیک یا روستایی نیز حس و حال جذابی را به وجود خواهند آورد اما مطمئن باشید که آجر در فضاهای مدرن نیز جلوه خوشایند خواهد داشت.اما اگر شومینه خانه شما آجری است و دوست دارید تنوعی در آن به وجود بیاورید بد نیست که به فکر رنگ کردن آن باشید. سطح روی آجرها را هماهنگ با دیگر بخش های دکوراسیون رنگ آمیزی کنید.

شومینه بتنی

اگر شما از آن دسته کسانی هستید که به پوشش های بتنی علاقه دارید، بدانید که خانه شما در هر سبک دکوراسیونی، می تواند پذیرای شومینه ای از جنس بتن باشد. با توجه به خصوصیات فیزیکی بتن شما می توانید هر فرم و شکلی را برای شومینه انتخاب کنید. بتن حتی به شما اجازه خواهد داد تا فرم های منحنی را برای این کار در نظر بگیرید.

شومینه صنعتی فلزی و شومینه شیشه ای پیش ساخته

اگر در خانه شومینه ندارید ولی به حضور آن در خانه علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ انواع شومینه های پیش ساخته بروید. شومینه های فلزی پیش ساخته (شومینه صنعتی ساخت افق لیزر) با تنوع بسیار زیاد در ظاهر و نحوه نصب در بازار ارائه می شوند. باحوصله شروع به جستجو کنید و با توجه به علاقه و شرایط فضای داخلی منزلتان دست به انتخاب بزنید.
شومینه های شیشه ای پیش ساخته یکی از جذاب ترین نوع شومینه هاست که در فضاهای مدرن می توانند مرکز توجه باشند. درست است که شما از میان انواع شومینه ها، یکی از دسته پیش ساخته را انتخاب می کنید اما به خاطر داشته باشید که برای نصب این نوع شومینه ها نیز نیاز به کمی کار ساخت وساز لازم است. مگر اینکه یک شومینه صنعتی بدون دودکش را به خانه خود بیاورید.

همین حالا با افق لیزر تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل ، فایل قطعه خود را برای ما ارسال نمایید.

چطور فضای شومینه را با دکوراسیون هماهنگ کنیم؟

یک رنگ ساده، استفاده از آینه، استفاده از یک الوار به عنوان طاقچه، استفاده از صفحات فرفوژه در جلوی آتشدان، طرز چیدمان مبلها، استفاده از شمعدان، گلدان، تابلوی هنری و قاب عکس هماهنگ؛ همگی تاثیر زیادی در این مرکز توجه به جا خواهند گذاشت. استفاده از آینه در بالای شومینه و انعکاس نور حاصل از آن احساس تازگی و باز بودن فضا را میدهد. در مورد شومینه های ساده در جلوی آتشدان، از یک فرفوژه هماهنگ با میز عسلی استفاده کنید. میتوان از شومینه های چند وجهی به عنوان پارتیشن استفاده کرد و دو قسمت از خانه را با آن تفکیک کرد. قرار دادن میز ناهارخوری در کنار شومینه حتی اگر خاموش هم باشد، ساده ترین غذاها را لذیذتر میکند. برای تنوع، هرچند وقت یک بار شومینه های از جنس آجر را متنوع رنگ کنید.

گفتنی است؛ مطابق با مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ( لوله کشی گاز ) ، استفاده از شومینه به عنوان تنها دستگاه تامین گرمایش فضا ممنوع است و حتما باید به عنوان منبع مکمل استفاده شود . به این ترتیب با توجه به حوادث ناگوار متعددی که متاسفانه منجر به فوت شده است ، در صورت رعایت نشدن موارد فوق ، طراحی و استفاده از شومینه های خانگی گازسوز غیرمجاز میباشد ، اما بعد از این همه بدگویی از شومینه ، بهتر است از این وسیله استفاده نکنید !

همین حالا با افق لیزر تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل ، فایل قطعه خود را برای ما ارسال نمایید.
  • شومینه صنعتی