برش لیزر کامپوزیت ۴ میلیمتر نمای ساختمان

نمای کامپوزیت به نمایی گفته می‌شود که در آن از ورق های کامپوزیت آلومینیومی به عنوان پوشش نهایی استفاده شده باشد. این نماها معمولا دارای شکل ها و طرح های معماری و برش های خاص هستند. برش لیزر کامپوزیت کاربرد بسیاری در این حوزه داشته و به راحتی طرح های پیچیده معماری را پیاده سازی خواهد کرد.

کامپوزیت چیست

کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده‌است. ماتریس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار می‌گردد. به طور کلی تقویت کننده می‌تواند به صورت فیبرهای کوتاه و یا بلند و پیوسته باشد.

ویژگی ورق‌های کامپوزیت درنمای ساختمان

۱. سبک بودن

۲. سطح هموار و یکنواختی رنگ

۳. شکل پذیری

۴. تنوّع رنگ

۵. مقاومت در برابر آتش‌سوزی

۶. عملکرد غیریکپارچه در زلزله

۷. امکان آب بندی نما

۸. بی‌نیازی به شستشو

۹. قابلیت تعویض پانل‌ها

۱۰. خواص آکوستیک

تفاوت نمای کامپوزیت با سایر نماها

امروزه در سطح شهرها نماهای مختلفی از جمله نمای سیمانی، نمای سنگی و یا شیشه‌ای را نظاره می‌کنید اما در این بین نمای کامپوزیت امروزه در حال تبدیل شدن به انتخاب نخستین نما می‌باشد که از اصلی‌ترین عوامل آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱. ورقهای آلومینیوم کامپوزیت در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا به آسانی در دسترس می‌باشد .

۲. هزینه نصب و اجرای آن نسبت به سایر نماها کمتر می‌باشد .

۳. با توجه به آماده بودن ورقه‌های کامپوزیت زمان اجرای آن کوتاهتر می‌باشد .

۴. پایداری ایستایی خوب در برابر شرایط آب وهوایی مختلف، این نما در برابر شرایط جوی مختلف هرگز رنگ و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد .

۵. در حال حاضر جزو به روزترین و زیباترین نماها محسوب می‌شود .

برش لیزر کامپوزیت

هم اکنون شرکت های زیادی در زمینه طراحی و نصب نمای کامپوزیت در حال فعالیت هستند. تصاویر زیر نمون های نمای کامپوزیتی اجرا شده توسط شرکت های خدمات نمای کامپوزیت است.

برش لیزر این ورق ها کمک زیادی به این صنعت کرده است. دلیل اصلی آن هم صرح های پیچیده ای است که در طراحی های نمای ساختمانی بوسیله طراحان ایجاد شده و باید اجرا شوند. برش لیزر کامپوزیت این مشکل را کاملا حل کرده است. بصورتی که با روش برش لیزر و خمکاری دقیق ورق های کامپوزیتی، ورق ها از پیش آماده می شوند و فقط در نماهای ساختمان نصب می گردند و دیگر نیازی به برش های دستی و زمان بر در هنگام اجرای نما وجود ندارد.

با افق لیزر تماس بگیرید تا برش لیزر کامپوزیت شما را با کیفیت و دقت عالی انجام دهیم.