برش لیزر ورق ضخیم

برش لیزر ورق ضخیم

همانطور که می دانید برش لیزر از روش های پرکاربرد در ساخت قطعات نمونه و همچنین تولید قطعات است. برش لیزر با توجه به سرعت و دقت و هزینه های رقابتی، همواره جزء روش های پرطرفدار در تولید و صنعت است. برش لیزر ورق نازک پیشتر نیز مورد توجه صنعت کاران بوده است. با این حال ساخت و ارائه دستگاه های برش لیزر قدرتمند و به تبع آن برش لیزر ورق ضخیم انقلابی در هزینه های تولید ایجاد کرد. هم اکنون نیز خیلی از صنعت کاران هنوز از روش های واتر جت یا روش های ماشینکاری برای برش ورق های ضخیم استفاده می کنند.

برش لیزر ورق ضخیم از لحاظ دقت و کیفیت بسیار بهتر از واتر جت و به دلیل سرعت و هزینه بسیار بهتر از ماشینکاری است. به همین دلیل ترجیح عموم مهندسین استفاده از روش برش لیزر در تولیدات خود است. برش لیزر ورق ضخیم مربوط به آهن و استیل است. این ورق ها تا ضخامت های بالای ۲ سانتی متر نیز قابل برش لیزری هستند. برش لیزری ورق های استیل و آهن با ضخامت های بالا، در مرکز برش لیزر افق با دقت و کیفیت عالی انجامی می گردد.

تصویر زیر نمونه ای از برش لیزر ورق های ضخیم را نشان می دهد که به زیبایی و با دقت بسیار بالا انجام شده است. با دیدن این تصاویر قطعا رویکرد تولید قطعاتتان تغییر خواهد کرد.

ماشینکاری این قطعات بوسیله فرزکاری یا بوسیله وایرکات ، هزینه بسیار بالایی را بر سازنده تحمیل می کند. همچنین زمان زیادی برای اینکار صرف خواهد شد. بنابراین برش لیزری ورق ضخیم ، باید از جمله رویکرد های تولیدی در صنایع مختلف باشد.

تصاویری که در مقابل می بینید انواع برش لیزر ورق های ضخیم را نشان می دهد که بوسیله دستگاه اختصاصی و قدرتمند افق لیزر برش خورده اند.

  • تاریخ : مرداد ۱۳, ۱۳۹۷
  • دسته بندی :