خدمات جوشکاری در مجموعه افق لیزر

مجموعه ی افق لیزر فعالیت خود را با نصب و راه اندازی دستگاه های برش لیزر CNC و خم CNC آغاز نمود ولی به تدریج و با توجه به نیاز مشتریان اقدام به توسعه ی خدمات خود نموده است. به صورتی که هم اکنون انواع خدمات جوشکاری و غیره در حوزه ورقکاری در افق لیزر انجام می گیرد.

این مجموعه با در اختیار داشتن بهترین دستگاه های جوش، خط مونتاژ و همچنین متخصصین مجرب توانسته در زمینه ی رفع نیازهای صنایع وابسته گام بزرگی بردارد. این مرکز هم اکنون انواع خدمات جوشکاری را به صنعت کاران محترم ارائه می دهد.

جوشکاری با قوس الکتریکی :

جوشکاری یکی از روش های تولید بوده و هدف از آن اتصال دائمی مواد به یکدیگر است به گونه ای که خواص اتصال برابر با خواص ماده ی پایه باشد .

جوشکاری با قوس الکتریکی روشی جهت اتصال قطعات به یکدیگر در اثر جریان مداوم الکترون بین دو الکترود و یا الکترود و قطعه بوده و در نتیجه ی آن حرارت تولید می شود .

وجود هوا یا گاز جهت ایجاد قوس الکتریکی ضروری است و در شرایط خلا امکان جوشکاری وجود ندارد . جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ شامل دو روش MAG و MIG می باشد که تفاوت بین این دو در نوع گاز مصرفی جهت حفاظت از جوش است.

جوشکاری CO2 :

جوشکاری MAG همان جوشکاری با CO2 است که از دیگر گازهای مورد استفاده در قوس الکتریکی ارزانتر بوده و خاصیت حفاظتی بسیار بالایی دارد ولی به طول قوس حساس است و در زمان استفاده از این گاز باید طول قوس را ثابت نگه داشت .

جوش co2 از لحاظ استحکام از جوش برق بسیار قوی تر است و با سرعت بیشتری انجام می گیرد. همچنین کیفیت خروجی عالی دارد.

در جوشکاری فولاد معمولی بیشترین گازی که مورد استفاده قرار میگیرد CO2 می باشد و همان طور که گفته شد بزرگترین مزیت این گاز ارزان بودن آن است .

جوشکاری با گاز CO2 یک روش بسیار مناسب جهت جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت می باشد و امکان جوش صفحات فلزی نازک نیز وجود دارد .

این روش جوشکاری نسبت به سایر روش ها به تجهیزات و ادوات بیشتری نیاز دارد و تا حد ممکن باید از  گاز CO2 خالی از رطوبت و مرغوب ، سیم جوش مناسب و قطعه ی کار عاری از زنگ زدگی و اکسید شدگی جهت رسیدن به کیفیت بالا در جوش استفاده کرد.

جوشکاری آرگون :

جوشکاری MIG همان جوشکاری با آرگون است که در آن از یک الکترود غیر مصرفی که معمولا از جنس تنگستن است جهت ایجاد قوس و از گاز خنثی که همان آرگون است جهت حفاظت از جوش استفاده می شود .

در حین جوشکاری ، گاز خنثی، هوا را از ناحیه ی جوشکاری بیرون رانده و از اکسید شدن الکترود جلوگیری می کند . در این نوع جوشکاری الکترود فقط جهت ایجاد قوس به کار می رود و برخلاف سایر فرآیندهای جوش خود الکترود مصرف نمی شود .

این روش جهت جوشکاری تمامی فلزات و آلیاژهای مهم صنعتی مانند فولادهای کربنی ،فولادهای زنگ نزن ، فولادهای کم آلیاژ ، آلومینیوم ، مس ، نیکل و… همچنین ورق های نازک زیر ۱ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد . به دلیل عدم وجود دود و جرقه منطقه ی قوس به وضوح قابل رویت بوده و به دلیل تزریق فلز پر کننده از خارج از قوس ، اغتشاشات در جریان قوس کمتر و کیفیت جوش بالاتر است .